Obec ROUBANINA  

oficiální stránky obce          

   Hlavní stránka
 
 
AKTUALITY

 

 

1.-2.8.2015
               
Oslavy 120. výročí založení SDH Roubanina

Sobotní program byl zahájen slavnostní přestřižení pásky u rekonstruované požární zbrojnice nejvyššími zástupci Jihomoravského kraje : JUDr. Michalem Haškem, hejtmanem Jihomoravského kraje a jeho 1. náměstkem Ing. Stanislavem Juránkem. Následovala prohlídka starého zásahového vozidla – autocisterny Pragy RN, návštěva hasičské budovy a otevření výstavy dobové hasičské techniky a výstroje, doplněné o výstavu fotografií z historie SDH Roubanina. Hetman předal vysoké krajské vyznamenání zasloužilým členům sboru SDH Roubanina - Josefu Dvořáčkovi st., Ladislavu Říhovi a Zdeňku Špačkovi a následovalo představení almanachu ke 120. výročí založení sboru v Roubanině a dějin sboru autorkou amanachu PhDr. Taťánou Kučerovskou.
Nedělní program byl zahájen mši svatou za živé a zemřelé členy sboru dobrovolných hasičů v Roubanině ve farním kostele svatého Ondřeje, přivítáním nového faráře Mgr. Miroslava Hřiba ve farnosti Roubanina. Po mši nasledoval slavnostní průvod s prapory k pamětní desce pana Antonína Paráčka (učitele, významného občana obce Roubanina a zakladatele místního Sboru dobrovolných hasičů v Roubanině) na místním hřbitově v Roubanině a uctění jeho památky.
Poté se delegáti shromáždili ke slavnostní schůzi na místním výletišti, proběhly zdravice starostů a hostů, projevy starosty SDH Roubanina bratra Michala Kobylky a starosty obce Petra Dvořáčka, vyznamenání zasloužilých členů SDH Roubanina, podepsání smlouvy Prohlášení o spolupráci sborů SDH Roubanina a Dobrovolného hasičského zboru Radimov (Slovensko). Následovaly projevy zástupců obce Radimov - starosty obce Radimov - Ing. Jána Provazníka a předsedy DHZ Michala Nagyho, starostky KSH ČMS Bc. Zdeňky Jandové a předsedkyně  KV DPO Trnavského kraje Marty Hurbanisové ,předání upomínkových darů a předání daru obce Roubanina - sošky svatého Floriána, patrona hasičů, místnímu sboru SDH. Proběhlo připnutí stuhy ke 120. výročí založení sboru na praporec SDH Roubanina, předání pamětní stuhy od SDH Roubanina na praporec propagační jízdy historických hasičských vozidel.
Vyvrcholením byly ukázky dobové a novodobé hasičské techniky - ruční hašení tlumicí, ruční hašení pomocí nádrže na podvozku, ruční hašení - vědro s pumpou, hasičský velocipéd (HASMEN) - SDH Žabčice, ruční koněspřežná stříkačka - SDH Sebranice, parní koněspřežná stříkačka (r.v. 1912) - SDH Bořitov, motorová stříkačka - SDH Korbelová Lhota, výstava a ukázka zásahu historickým vozidlem Austro Daimler (r.v. 1927) - SDH Lysice, zásah se starým zásahovým vozidlem – autocisternou Praga RN - SDH Roubanina, cisternové vozidlo CAS 25 Škoda 706 RTHP - SDH Křenov, požární sport - SDH Slatina, zásah přenosnou stříkačkou - SDH Horní Smržov, vyproštění osoby z havarovaného vozidla - SDH Velké Opatovice, zásah pomocí automobilové plošiny vozidla AP27 S2R - provedení záchranných a technických prací ve výškách - HZS JMK PS Boskovice, zásah pěnou - SDH Letovice.
Poděkování patří všem šikovným a pilným organizátorům, starostům a hostům, zúčastněným hasičům a hasičským sborům z blízkého i vzdáleného okolí, všem, kteří se podíleli na úklidu a přípravě místního kostela, na bohaté květinové výzdobě, mažoretkám, moderátorovi, dechovce ,sponzorům,hostům a návštěvníkům akce z řad občanů, kteří přišli podpořit hasiče v jejich činnosti.
Blahopřání všem vyznamenaným hasičům a hasičkám z Roubaniny.

                                 Foto zde:

                                
Výstava (.pdf)

                                
Mše      (.pdf)
                                
                                
Slavnostní schůze (.pdf)

                                
Ukázky techniky (.pdf)
           

 

 
 
 

POČASÍ

 
 
 
In-počasí
 
 
 
OBECNÍ ÚŘAD
 
 
KALENDÁŘ
  Adresa:
  Roubanina 4
  679 61 Letovice

  Úřední hodiny:
  St 18:00 - 19:00

  Tel:
  +420 516 474 441

  E-mail:
 roubanina@roubanina.cz

  Číslo účtu:
  16929631/0100
 
 
  Poslední aktualizace stránek: 28.03.2023 21:35